מהן מערכות מו"ר, מרק"ם ומר"ב?

בהיפוקרטס אנו מכינים מועמדים לרפואה למסלול השש שנתי, למסלול הארבע שנתי ולמסלול "צמרת".

מערכות מיון מו"ר ומרק"ם משמשות ככלי מיון לקבלה ללימודי רפואה עבור אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית והטכניון (על ההכנה ללימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון ניתן לקרוא בפרק נפרד). מערכות מיון מו"ר ומרק"ם נועדו לאפיין את המועמדים לפי משתנים אישיים שאינם נמדדים בבחינות הבגרות ובבחינה הפסיכומטרית. במערכות מיון אלו נבדקים בין היתר, כישורי תקשורת בין אישית, מודעות עצמית, בגרות, אחריות, יכולת קבלת החלטות והיכולת להתמודד עם מצבים שונים.

למערכות מו"ר ומרק"ם שני חלקים: שאלון אישי-ביוגרפי ומרכז הערכה. מרכז ההערכה כולל שיחות עם מראיינים וסימולציות הכוללות משחקי תפקידים עם שחקן מקצועי.

בהיפוקרטס אנו מכינים למערכות מיון מו"ר ומרק"ם וגם למערכת המיון מר"ב המיועדת למועמדים לאוניברסיטאות בר אילן ותל אביב, למסלול הארבע שנתי. זו מערכת מיון דומה מאד למערכות המיון מו"ר ומרק"ם. מערכת זו כוללת בין היתר, שאלון אישי-ביוגרפי וכן מרכז הערכה. במרכז ההערכה עוברים המועמדים ראיונות אישיותיים ומשתתפים בסימולציות עם שחקן. אנו בהיפוקרטס מכינים לשלב השאלון האישי-הביוגרפי ולמרכז הערכה (מס"ר) במערכת מיון מר"ב.

בהיפוקרטס אנו מכינים מועמדים למבחני מרק"ם למועמדים לעתודה רפואית למסלול צמרת באוניברסיטה העברית. ההכנה מיועדת לבוגרי תיכון וכן למועמדים המתמיינים מתוך שרות, וכוללת דגשים מיוחדים למועמדים למסלול צמרת.

‏יתרונות ההכנה בהיפוקרטס לבחינות המו"ר והמרק"ם

יתרונות ההכנה בהיפוקרטס הם בהיכרות מוקדמת עם אופי הבחינה ועם מתן משוב והדרכה לכל מועמד בהתאם לנתוניו. בשונה ממקומות אחרים, שם ההכנה הינה כללית וקבוצתית, בהיפוקרטס, ההכנה והתרגול הם אישיים ולכל היותר בזוגות וזאת על פי בחירתך. אנו מאמינים כי רק באופן זה, מקבל כל מועמד את תשומת הלב המלאה הדרושה להכנה הטובה ביותר לתהליך המיון. לכל מועמד תכונות אישיות שונות וסיפור חיים אחר ורק בתהליך אישי מתאפשרים התבוננות קרובה ומשוב ייחודי.

ההכנה היא אדפטיבית וכוללת מתן בסיס כללי ומוגדר מראש יחד עם התאמה אישית לסיפור החיים והתכונות של כל אחד. היכרות מוקדמת עם הנדרש בבחינות מיון מו"ר ומרק"ם מאפשרת להגיע בטוחים יותר לקראת היום המכריע. נלמד כיצד להדגיש ולהעצים את נקודות החוזק וכיצד להתמודד עם הסוגיות הדורשות שיפור. נדון בביקורת אודות הסוגיות הדורשות שיפור אצל כל מועמד בצורה בונה ומעצימה על מנת לשפר את ההצגה העצמית. נלמד ונתרגל כיצד להציג את עצמך באופן המיטבי, כל אחד על פי תכונותיו וסיפור חייו. אנו לא אומרים לך מה להגיד אלא כיצד להבליט את יתרונותייך וכישורייך הייחודיים.

התרגול הייחודי שלנו לבחינות מו"ר ומרק"ם כולל: הכנה למילוי שאלונים ביוגרפים לקבלה ללימודי רפואה, הכנה לראיון קבלה לרפואה, הכנה לסימולציה עם שחקן מקצועי.

baner