ההכנה למבחן הממוחשב בהיפוקרטס

היא על פי הנוסח החדש של 2019!

הליך הקבלה לפקולטה לרפואה בבן גוריון מורכב משני שלבים: כל המועמדים אשר עומדים בתנאי הסכם מוזמנים למבחן ממוחשב (בסביבות 1800-2000 מועמדים).  עשרים וחמישה אחוזים מהמועמדים אשר קיבלו את הציונים הגבוהים במבחן הממוחשב וחלק קטן מהמועמדים ברבעון השני של הציונים מוזמנים לראיון אישיותי המתבצע על ידי שני מראיינים. הראיון האישיותי הוא השלב השני והאחרון בהליך הקבלה. הראיון האישיותי מתבסס כולו על קורות החיים של המועמד אשר נשלחים על ידו בתהליך ההרשמה. 120 המועמדים שהם בעלי הציונים הגבוהים ביותר בראיון האישיותי מתקבלים לפקולטה לרפואה.

מועדי מבחני המיון לפקולטה ברפואה בבן גוריון בשנת 2019:

מבחן ממוחשב –   24-29.5.2019;     7/13/17/18.6.2019

ראיונות אישיים למי שעבר את המבחן הממוחשב – 23.6-19.7.2019

       

 התרגול וההכנה בהיפוקרטס לפקולטה לרפואה בבן גוריון כוללים 3 חלקים: 1. כתיבת קורות חיים בהליך ההרשמה לאוניברסיטה. 2.  הכנה מקיפה לשאלון הממוחשב. 3. תרגול והכנה לראיון אישי למי שעובר את המבחן הממוחשב ומוזמן לראיון האישי. 

כתיבת קורות חיים בהליך ההרשמה לאוניברסיטה: הדרכה בכתיבת קורות חיים מתרחשת באופן הבא. לפני פגישתנו תקבל במייל הנחיות מפורטות להכנת מסמך מקדים ראשוני. לאחר מכן – בפגישה בת שעתיים – נכתוב ונערוך ביחד את מסמך קורות החיים על פי הפורמט של בן גוריון. לאחר הפגישה תשלח במייל את הנוסח אשר כתבנו וערכנו ביחד במהלך פגישתנו. הנוסח הסופי יישלח אלייך לאחר קריאה נוספת עם הערות. מסמך קורות החיים בהליך ההרשמה זה אחד המסמכים החשובים שתכתוב בחייך… בהליך ההרשמה לאוניברסיטה מתבקשים המועמדים לשלוח טופס קורות חיים עם מענה למספר שאלות. קורות החיים וכן ההמלצות אותן אתה מתבקש לשלוח לאוניברסיטה בשלב ההרשמה, מהווים תמיד את הבסיס לשאלות רבות בראיון האישיותי אליו תוזמן אם תעבור את המבחן הממוחשב ולכן יש לקורות החיים חשיבות רבה. בהיפוקרטס אנו מסייעים בכתיבת קורות החיים באופן שמייצג נאמנה את המועמד, מערכת הערכים שלו וחוויותיו. זאת, תוך דגש על היבטים ייחודים בנסיבות חייו המבליטים את יתרונותיו ואת יכולתו ללמוד ולסיים בהצלחה לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון ולעבוד כרופא.

המבחן הממוחשב: ההכנה למבחן הממוחשב בהיפוקרטס היא על פי הנוסח החדש של 2019!  הכנה למבחן הממוחשב מתבצעת במפגש אחד בן שעתיים. במפגש תקבל הדרכה מקיפה לגבי דרכים למענה על השאלות, ונתרגל ביחד מענה לשאלות המבחן.  בנוסף, תקבל בסוף השיעור, חוברת הדרכה למענה על המבחן הממוחשב ובה הסברים מקיפים על המבחן וכן שאלות רבות נוספות לתרגול.

המבחן בשנת 2019 מורכב מ-4 חלקים:  ראשון – מאמר באנגלית ולאחריו 8 שאלות אמריקאיות ושאלה אחת פתוחה, שני – שאלון בן מאות היגדים שבו תתבקש לסמן מ-1 ועד 4 עד כמה כל משפט מייצג אותך, שלישי – שאלון סגור עם 12 דילמות אתיות אשר לאחריו מצויינות 4 דרכי פעולה. עלייך לדרג לגבי כל דרך פעולה את מידת הסבירות שתנהג לפיה ורביעי – שאלות פתוחות לגבי דרך ההתמודדות שלך עם דילמות אתיות ומצבים מורכבים מעברך האישי.

דילמה לדוגמא מהחלק השלישי –

  1. את מנהלת מחלקה בחברת הייטק, במקביל את מתאמנת בטריאתלון לקראת תחרות חשובה לך שתיערך בעוד 3 חודשים ומתנדבת בעמותה. מנהלת החטיבה שלך פונה אלייך ואומרת לך שסגנה יהיה בחופשה מהעבודה למספר חודשים כיוון שהוא רוצה להקדיש את החודשים הבאים לאימון לקראת מרוץ טריאתלון אף הוא. היא מציעה לך להתמודד על תפקיד סגניתה בנוסף לתפקידך כמנהלת מחלקה – דבר שכרוך בקידום אך גם בתוספת תחומי אחריות נוספים עבורך. צייני לגבי כל דרך פעולה אם תנהגי לפיה ב: סבירות גבוהה מאד, סבירות גבוהה, סבירות נמוכה, סבירות נמוכה מאד.
  • אציג מועמדות לתפקיד הסגנית ואקווה שיבחרו בי
  • אודה למנהלת אך אוותר על ההזדמנות
  • בודקת מי המתמודדים הנוספים לתפקיד ולפי זה מעריכה את הצלחתי בהתמודדות
  • אבקש מהמנהלת לבדוק אם אפשר להעביר מתחומי אחריותי כמנהלת מחלקה למישהו אחר ואם כן אז אגיש מועמדות.

סיטואציה מורכבת ללא ספק…אחרי ההדרכה בהיפוקרטס ותרגול – בטוחה שתעני נכון 👩‍⚕️👨🏽‍⚕️🙂

למידע נוסף אודות המבחנים וטיפים להצלחה מוזמן.ת. לבקר גם בעמוד הפייסבוק  – היפוקרטס – מרכז הכנה למבחני מיון 

 ראיון אישי: ברכות! עברת בהצלחה את המבחן הממוחשב וזומנת לראיון האישי. זה השלב השני והאחרון לפני הקבלה. השאלות בראיון האישי מתבססות על קורות החיים שלך כפי ששלחת אותם בהליך ההרשמה ועל דילמות אתיות, סוגיות חברתיות ונושאים מגוונים אשר עולים מתוכם. בהיפוקרטס אנו מבצעים הכנה מקיפה ומקצועית הכוללת תרגול של שאלות שונות הקשורות בדילמות וסוגיות מגוונות העולות מתוך קורות החיים שלך. זאת, תוך מתן תשומת לב להיבטים חשובים עליהם שמים דגש בהליך המיון באוניברסיטת בן גוריון.  מפגש הכנה לראיון האישי עורך שעה וחצי או שעתיים – על פי בחירת המועמד.

מי שלא עובר פעמיים את המבחנים אינו יכול לנסות שוב לעולם להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון.  ההיכרות שלנו עם הליך המיון בבן גוריון יחד עם התהליך האינדיבידואלי בהיפוקרטס מאפשרים התבוננות קרובה ומשוב ייחודי, המסייעים להגברת סיכויי ההצלחה לקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. 

baner