הכנה למבחני קבלה לרפואה בבן גוריון

הכנה למבחני קבלה לרפואה בבן גוריון2019-01-11T13:18:51+00:00

הליך הקבלה לפקולטה לרפואה בבן גוריון מורכב משני שלבים: כל המועמדים אשר עומדים בתנאי הסכם מוזמנים למבחן ממוחשב (בסביבות 1800-2000 מועמדים).  עשרים וחמישה אחוזים מהמועמדים אשר קיבלו את הציונים הגבוהים במבחן הממוחשב וחלק קטן מהמועמדים ברבעון השני של הציונים מוזמנים לראיון אישיותי המתבצע על ידי שני מראיינים. הראיון האישיותי הוא השלב השני והאחרון בהליך הקבלה. הראיון האישיותי מתבסס כולו על קורות החיים של המועמד אשר נשלחים על ידו בתהליך ההרשמה. 120 המועמדים שהם בעלי הציונים הגבוהים ביותר בראיון האישיותי מתקבלים לפקולטה לרפואה.

מועדי מבחני המיון לפקולטה ברפואה בבן גוריון בשנת 2019:

קורות חיים – יש לשלוח את קורות החיים לאוניברסיטה עד 22.3.2019. מסמך חשוב זה יהווה את הבסיס לראיון האישיותי.

מבחן ממוחשב – 24.5-31.5.2019

ראיונות אישיים למי שעבר את המבחן הממוחשב – 23.6-19.7.2019

חלק מההמלצות של מועמדים שעברו הכנה בהיפוקרטס והתקבלו לבן גוריון. המלצות נוספות ניתן לקרוא באודות והמלצות

            

 התרגול וההכנה בהיפוקרטס לפקולטה לרפואה בבן גוריון כוללים 3 חלקים: 1. כתיבת קורות חיים בהליך ההרשמה לאוניברסיטה. 2.  הכנה מקיפה לשאלון הממוחשב. 3. תרגול והכנה לראיון אישי למי שעובר את המבחן הממוחשב ומוזמן לראיון האישי. 

כתיבת קורות חיים בהליך ההרשמה לאוניברסיטה: מסמך קורות החיים בהליך ההרשמה זה אחד המסמכים החשובים שתכתוב בחייך… בהליך ההרשמה לאוניברסיטה מתבקשים המועמדים לשלוח טופס קורות חיים עם מענה למספר שאלות. קורות החיים וכן ההמלצות אותן אתה מתבקש לשלוח לאוניברסיטה בשלב ההרשמה, מהווים תמיד את הבסיס לשאלות רבות בראיון האישיותי אליו תוזמן אם תעבור את המבחן הממוחשב ולכן יש לקורות החיים חשיבות רבה. בהיפוקרטס אנו מסייעים בכתיבת קורות החיים באופן שמייצג נאמנה את המועמד, מערכת הערכים שלו וחוויותיו. זאת, תוך דגש על היבטים ייחודים בנסיבות חייו המבליטים את יתרונותיו ואת יכולתו ללמוד ולסיים בהצלחה לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון ולעבוד כרופא.

מבחן ממוחשב: האם אפשר להתכונן למבחן הממוחשב בבן גוריון ולשפר מאד את הסיכוי לעבור אותו? התשובה היא -כן! בהיפוקרטס אנו מכירים היטב את המבחן משנים קודמות ואת סוגי השאלות. כל מועמד אשר התכונן בהיפוקטרס למבחן הממוחשב, הגיע מוכן יותר ורוב המועמדים אשר תרגלו בהיפוקרטס למבחן הממוחשב בשנת 2018 -קרוב ל-80 אחוז – עברו את המבחן הממוחשב וזומנו לראיון.  המבחן כולל מאות שאלות במבנה אשר עשוי להשתנות משנה לשנה.  אוניברסיטת בן גוריון אינה מתחייבת למבנה מבחן מסויים וכי המבנה שהיה בשנה שעברה הוא זה שיהיה גם השנה. עם זאת, מבנה המבחן של בן גוריון לא השתנה כלל בשנים האחרונות ולכן אנו מכינים למבנה המבחן כפי שהיה בשנים קודמות, אך איננו יכולים להתחייב לפני תחילת המבחנים כי זה אכן יהיה המבנה גם השנה. יחד עם זאת, ההכנה למבחן הממוחשב בהיפוקרטס כוללת גם היכרות עם מערכת הערכים והעקרונות עליהם נשענות התשובות, כך שגם אם מבנה המבחן ישתנה, עדיין ההכנה תהייה משמעותית ותסייע בסיכויי ההצלחה והקבלה לפקולטה לרפואה. השאלות אותן נתרגל מעודכנות ומבוססות על שחזורים משנים קודמות ועד שנת 2018. בנוסף, תקבל חומר הדרכה מעודכן הכולל את כל מה שעלייך לדעת לגבי המבחן הממוחשב ועשרות שאלות נוספות לתרגול והטמעת החומר שנלמד בפגישה. 

 ראיון אישי:  ברכות! עברת בהצלחה את המבחן הממוחשב וזומנת לראיון האישי. זה השלב השני והאחרון לפני הקבלה. השאלות בראיון האישי מתבססות על קורות החיים שלך כפי ששלחת אותם בהליך ההרשמה ועל דילמות אתיות, סוגיות חברתיות ונושאים מגוונים אשר עולים מתוכם. בהיפוקרטס אנו מבצעים הכנה מקיפה ומקצועית הכוללת תרגול של שאלות שונות הקשורות בדילמות וסוגיות מגוונות העולות מתוך קורות החיים שלך. זאת, תוך מתן תשומת לב להיבטים חשובים עליהם שמים דגש בהליך המיון באוניברסיטת בן גוריון.   

מי שלא עובר פעמיים את המבחנים אינו יכול לנסות שוב לעולם להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון.  ההיכרות שלנו עם הליך המיון בבן גוריון יחד עם התהליך האינדיבידואלי בהיפוקרטס מאפשרים התבוננות קרובה ומשוב ייחודי, המסייעים להגברת סיכויי ההצלחה לקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. 

baner

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support