האם אפשר להתכונן למבחן הממוחשב בבן גוריון ולשפר את הסיכוי לעבור אותו? התשובה היא -כן! בהיפוקרטס אנו מכירים היטב את המבחן משנים קודמות ואת סוגי השאלות. כל מועמד אשר התכונן בהיפוקטרס למבחן הממוחשב, הגיע מוכן יותר ורוב המועמדים אשר תרגלו בהיפוקרטס למבחן הממוחשב -קרוב ל-80 אחוז – עברו את המבחן הממוחשב וזומנו לראיון.  אנו מכינים בהצלחה להליך המיון לפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. התרגול כולל הכנה לשאלון הממוחשב, סיוע בכתיבת קורות חיים ותרגול ראיון אישי למי שעובר את המבחן הממוחשב ומוזמן לראיון.

הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון היא מבוקשת מאד בקרב מועמדים המעוניינים בלימודי רפואה. 

הליך הקבלה לאוניברסיטת בן גוריון שונה מהליך הקבלה לאוניברסיטאות אחרות ומרכזי ההערכה של מו"ר ומרק"ם אינם תקפים לגביו. את מבחני המיון של אוניברסיטת בן גוריון ניתן לעבור פעמיים בלבד. מי שלא עובר פעמיים את המבחנים אינו יכול לנסות שוב לעולם להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון.

אם תמיד חלמת ללמוד רפואה בבן גוריון, כדאי שתמצה היטב את ההזדמנות שניתנה לך כדי להתקבל.

המועמדים אשר עומדים בתנאי הסף מבחינת גובה ציוניהם יזומנו למבחן ממוחשב. מועמדים אשר יעברו בהצלחה את המבחן הממוחשב יזומנו לראיונות אישיים. באוניברסיטת בן גוריון מזמינים מועמדים רבים למבחן הממוחשב אולם לבסוף יתקבלו ללימודי רפואה רק כ-7 אחוזים מאלו שזומנו למבחן הממוחשב. המבחן הממוחשב נערך במשך מספר שעות. המבחן כולל מאות שאלות במבנה אשר עשוי להשתנות משנה לשנה ומורכב יותר להתכונן אליו. עם זאת, ניתן לשפר מאד את הסיכויים לעבור אותו בהצלחה. חשוב להדגיש בהקשר זה כי אוניברסיטת בן גוריון אינה מתחייבת למבנה מבחן מסויים וכי המבנה שהיה בשנה שעברה הוא זה שיהיה גם השנה. עם זאת, מבנה המבחן של בן גוריון לא השתנה כלל בשנים האחרונות ולכן אנו מכינים למבנה המבחן כפי שהיה בשנים קודמות, אך איננו יכולים להתחייב לפני תחילת המבחנים כי זה אכן יהיה המבנה גם השנה. יחד עם זאת, ההכנה כוללת גם היכרות עם מערכת הערכים עליה נשענות התשובות, כך שגם אם מבנה המבחן ישתנה, עדיין ההכנה תהייה משמעותית. 

לכן, חשוב לתרגל ולהתכונן היטב על מנת להציג את עצמך באופן המיטבי ובכך להגדיל את סיכויי הקבלה.

מועמד אשר עובר בהצלחה את המבחן הממוחשב מוזמן לראיונות אישיים. במידה ותזומן לראיון אישי תתבקש להביא קורות חיים. קורות החיים וכן ההמלצות אותן התבקשת לשלוח לאוניברסיטה בשלב ההרשמה, עשויים במרבית המקרים להוות בסיס לשאלות בראיון ולכן יש להם חשיבות רבה. 

בהיפוקרטס אנו מסייעים בכתיבת קורות החיים באופן שמייצג נאמנה את המועמד תוך דגש על היבטים ייחודים בנסיבות חייו המבליטים את יכולתו ללמוד ולסיים בהצלחה לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון ולעבוד כרופא

 בשונה מאוניברסיטאות אחרות, אין מבנה מוגדר של ראיון באוניברסיטת בן גוריון. השאלות מתבססות על קורות החיים אולם לעיתים קרובות, השאלות מתרחבות מקורות החיים לנושאים כלליים יותר ודילמות אתיות שונות. בהיפוקרטס אנו מתרגלים סיטואציה של ראיון. כיצד להיכנס לחדר, כיצד להתלבש לראיון, כיצד לשבת בראיון וכללי "עשה ואל תעשה" בראיונות. זאת, תוך מתן תשומת לב להיבטים חשובים עליהם שמים דגש באוניברסיטת בן גוריון.

אנו מתרגלים בהיפוקרטס כיצד לצפות לבלתי צפוי וכיצד להתמודד עם שאלה אשר אין מושג כיצד לענות עליה. תרגול אינטנסיבי ואינדיבידואלי של מצבים אלו בהיפוקרטס, מגביר באופן משמעותי את הסיכוי לעבור את הראיונות בהצלחה ולהתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון. לכל מועמד תכונות אישיות אחרות וסיפור חיים אחר. בהיפוקרטס, ההכנה והתרגול הם אישיים ולכל היותר בזוגות וזאת על פי בחירתך. אנו מאמינים כי רק באופן זה, יקבל כל מועמד את תשומת הלב המלאה הדרושה להכנה הטובה ביותר לתהליך המיון. 

התהליך האינדיבידואלי בהיפוקרטס מאפשר התבוננות קרובה ומשוב ייחודי המסייעים להגברת סיכויי ההצלחה לקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. 

baner