ניסיון רב בהכנה לקבלה לרפואה בבן גוריון!

ההכנה למבחן הממוחשב בבן גוריון לשנת 2020 בהיפוקרטס

היא על פי הנוסח החדש שיצא לראשונה בשנת 2019. 

הליך הקבלה לפקולטה לרפואה בבן גוריון מורכב משלושה שלבים: שלב קורות החיים – שלב שבו על המועמד לענות בביתו בכתב על ארבע שאלות אודות עצמו. שלב המבחן הממוחשב –  כל המועמדים אשר עומדים בתנאי הסכם של הפקולטה לרפואה מוזמנים למבחן ממוחשב (בסביבות 1800-2000 מועמדים). עשרים וחמישה אחוזים מהמועמדים אשר קיבלו את הציונים הגבוהים במבחן הממוחשב וחלק קטן מהמועמדים אשר קיבלו ציונים ברבעון השני של המבחן הממוחשב, מוזמנים לראיון אישיותי המתבצע על ידי שני מראיינים. שלב הראיון האישי –  ראיון שמתבצע על ידי שני מראיינים.

מבחני המיון לפקולטה ברפואה בבן גוריון יחלו במרץ 2020.  תהליך ההכנה למבחן דורש תרגול רב על מנת להצליח בו ולכן כדאי כבר עכשיו לפנות ולתאם מפגש הכנה. כדאי להתקשר אלינו כבר עכשיו אם אתה עומד בתנאי הסף לזימון – 680 בציון פסיכומטרי וסכם 735.

        התרגול וההכנה בהיפוקרטס לפקולטה לרפואה בבן גוריון כוללים 3 חלקים: 1. כתיבת קורות חיים בהליך ההרשמה לאוניברסיטה. 2.  הכנה מקיפה לשאלון הממוחשב. 3. תרגול והכנה לראיון אישי למי שעובר את המבחן הממוחשב ומוזמן לראיון האישי. ניתן לתאם מפגשים לכל חלקי ההכנה או רק לחלק אחד של ההכנה, על פי בחירת המועמד.

כתיבת קורות חיים בהליך ההרשמה לאוניברסיטה: מסמך קורות החיים בהליך ההרשמה זה אחד המסמכים החשובים שתכתוב בחייך… קורות החיים מהווים תמיד את הבסיס לשאלות רבות בראיון האישיותי אליו תוזמן אם תעבור את המבחן הממוחשב ולכן יש לקורות החיים חשיבות רבה. מפגש כתיבת קורות חיים הוא בן שעתיים. במפגש ההכנה לקורות חיים אנו מסייעים בכתיבת קורות החיים באופן שמייצג נאמנה את המועמד, מערכת הערכים שלו וחוויותיו. זאת, תוך דגש על היבטים ייחודים בנסיבות חייו המבליטים את יתרונותיו ואת יכולתו ללמוד ולסיים בהצלחה לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון ולעבוד כרופא.

המבחן הממוחשב:   הכנה למבחן הממוחשב היא במפגש הדרכה בן שעתיים הכולל הכנה לכל ארבעת חלקי המבחן על פי הנוסח החדש של 2019. בסוף השיעור, תקבל חוברת הדרכה ובה הסברים מקיפים על המבחן וכן שאלות רבות נוספות לתרגול עבור כל ארבעת חלקי המבחן.

המבחן בשנת 2019 הורכב מ-4 חלקים: 

חלק ראשון – מאמר מדעי באנגלית ולאחריו 8 שאלות אמריקאיות ושאלה אחת פתוחה. בסוף המפגש בהיפוקרטס תקבל חוברת ובה 6 מאמרים באנגלית לתרגול שהם שחזור מלא של אותם מאמרים שהיו במבחן הממוחשב. האנגלית במבחן הממוחשב היא ברמה מדעית גבוהה ולכן מומלץ להתחיל ולתרגל מוקדם לקראת המבחן. 

 חלק שני – שאלון בן מאות היגדים שבו תתבקש לסמן מ-1 ועד 4 עד כמה כל משפט מייצג אותך. בסוף המפגש תקבל חוברת הדרכה ובה 250 שאלות משוחזרות ממבחנים בשנים קודמות לתרגול בביתך. 

חלק שלישי – שאלון סגור עם 12 דילמות אתיות אשר לאחריו מצויינות 4 דרכי פעולה. עלייך לדרג לגבי כל דרך פעולה את מידת הסבירות שתנהג לפיה. בשיעור נלמד ונתרגל ביחד תוך קבלת משוב לדרך המענה הרצוייה לשאלות אלו.  

חלק רביעי – שאלות פתוחות לגבי דרך ההתמודדות שלך עם דילמות אתיות ומצבים מורכבים מעברך האישי. במפגש תקבל הדרכה ותרגול לגבי דרך המענה הרצוייה לשאלות אלו. 

 ראיונות אישיים: ברכות! עברת בהצלחה את המבחן הממוחשב וזומנת לראיון האישי הראשון. אם תעבור שלב זה בהצלחה, תוזמן לראיון השני והאחרון. השאלות בראיון האישי מתבססות על קורות החיים שלך כפי ששלחת אותם בהליך ההרשמה ועל דילמות אתיות, סוגיות חברתיות ונושאים מגוונים אשר עולים מתוכם. בהיפוקרטס אנו מבצעים הכנה מקיפה ומקצועית הכוללת תרגול של שאלות שונות הקשורות בדילמות וסוגיות מגוונות העולות מתוך קורות החיים שלך. זאת, תוך מתן תשומת לב להיבטים חשובים עליהם שמים דגש בהליך המיון באוניברסיטת בן גוריון.  מפגש הכנה לראיון האישי עורך שעה וחצי או שעתיים – על פי בחירת המועמד. בסוף המפגש תקבל חוברת הדרכה מפורטת עם קרוב ל-400 שאלות משוחזרות מראיונות בשנים קודמות.

מידע נוסף אודות המבחנים ועצות להצלחה מוזמן.ת. לבקר גם בעמוד הפייסבוק  – היפוקרטס – מרכז הכנה למבחני מיון 

מי שלא עובר פעמיים את המבחנים בבן גוריון אינו יכול לנסות שוב לעולם להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון.  ההיכרות שלנו עם הליך המיון בבן גוריון יחד עם התהליך האינדיבידואלי בהיפוקרטס מאפשרים התבוננות קרובה ומשוב ייחודי, המסייעים להגברת סיכויי ההצלחה לקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון.  

baner